מחיצות אקוסטיות

מחיצה אקוסטית נועדה על מנת לעשות חלוקה חכמה לחללים, שאינם מבוססים על קירות מגבס או בטון, תוך שמירה על עיצוב ברמה גבוה והתאמה מלאה לסגנון של המשרד. בנוסף, המחיצות האקוסטיות מעולות על מנת לייצר משרד או אפילו חדר ישיבות, שיהיו גם אקוסטיים, גם נוחים וגם לא ידרשו יציקת קירות ויאפשרו לבצע שיחות בנוח ובתחושת ביטחון.

מחיצות אקוסטיות נפוצות גם בחדרי לימוד, ישיבות ואפילו אולמות בבתי ספר. נוכל למצוא מחיצות מהסוג הזה גם בתיאטרון, אולמות אירועים ועוד הרבה חללים ענקיים אחרים שדורשים חלוקה או אקוסטיקה מיוחדת.

יתרונות של מחיצות אקוסטיות במגזר העסקי

קיימים כמה שימושים נפוצים למחיצות אקוסטיות אשר מנצלים את יתרונותיהן. עמדות טלפוניות למתן מענה ושירות לדוגמא, בדרך כלל ממוקמות בתוך חלל עבודה הכולל כמה אנשים בתוכו. 

גם ככה קשה להתרכז בחלל משותף כיוון שהוא מלא בהסחות, תחשבו מה קורה כאשר יש כמה עמדות וכולן מדברות בו זמנית. בדיוק בשביל זה, יש מחיצות אקוסטיות מיוחדות הנותנות מענה לבעיה הזאת, המחיצות האלו יוצרות אפקט המפחית את הרעש ויכול לייעל את העבודה משמעותית.

  להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו:
  053-633-0027

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  שימוש נוסף שיש למחיצות האקוסטיות במגזר העסקי, הוא יצירת משרדים בתוך חלל משותף. די, תמו הימים שמקומות עבודה בנויים חדרים, חדרים עם דלת עץ וארבע קירות אטומים. היום מבינים שעיצוב מקום העבודה חשוב ומשמעותי לתחושת העובד, יצירת סביבה פתוחה ותומכת וחיבור בין העובדים לצד חיבור למקום העבודה.

  YouTube video

  מחיצות אקוסטיות עוזרות לייצר בדיוק את התחושה הזאת כשמדובר במשרדים שרוצים לשדר- "עולם חדש". המחיצות האקוסטיות מעניקות תחושה של פתיחות ומקלילות את האווירה במשרד לעומת קירות הבטון האטומים. שילוב מחיצות זכוכית לדוגמא, גם מאפשרות לשוחח בארבע עיניים ללא חשש שמישהו ישמע וגם מהצד השני, מייצרות הרגשה שהדלת תמיד פתוחה ויש מי שיקשיב.

  לצד היתרון העצום של בידוד רעש, מחיצות אקוסטיות מגיעות במגוון סגנונות וחומרים, כך שאפשר לבחור גם את המחיצה שתהיה יעילה ביותר אבל גם כזאת שתהיה יפה ומעוצבת ולא תפגע במראה המרשים של המשרד.

  תתפלאו לשמוע, או אולי לא, אבל נעשה שימוש במחיצות אקוסטיות גם בבתי מלון. מכירים את חדרי המשפחות המחולקים לחדר הורים וחדר ילדים? מלונות רבים וצימרים עושים שימוש במחיצות אקוסטיות כיוון שהן נוחות וניתנות להזזה במקרה הצורך, בעוד שקיר יהיה קצת יותר קשה להזיז.

  יתרונות של מחיצות אקוסטיות באולמות וחללים גדולים

  כדי להבין את היתרונות של המחיצות האקוסטיות, בוא ננסה להבין קודם את הצורך. כשאנחנו מדברים על חללים גדולים, כמו אולם מופעים, אולם אירועים, בית כנסת, או כל חלל גדול שהאקוסטיקה בו חשובה.

  אם יצא לכם לבקר בבית כנסת עתיק וגדול, אתם בטח מכירים את התחושה שגם אם אתם לוחשים, שומעים הכל! זה מבנה אקוסטי מיוחד כדי שקול החזן או הרב ישמעו בקלות מבלי מאמץ. מחיצות אקוסטיות בחללים גדולים שומרים על האקוסטיקה וזה מה שמבדל בינן לבין מחיצות רגילות, כמו כן כל כך מתאימות לאולמות.

  YouTube video

  סיבה נוספת שמחיצה אקוסטית תתאים לחללים גדולים, זה האפשרות לשנות ולהזיז את המחיצות האקוסטיות, בכך לייצר כל פעם חלל אחר, לפי הצורך. לדוגמא, אם מדובר על אולם אירועים, שבכל יום מארח כמה אירועים שונים ורוצה לעשות הפרדה ביניהם. 

  כמו שאנחנו מכירים את האירועים בישראל, שקט לא יהיה, כדי ששני האירועים יוכלו לחלוק חלקק יחד וליהנות כל אחד מהאירוע שלו, מחיצות אקוסטיות הן הפתרון האידיאלי, ניתנות להזזה בקלות ואפשר לייצר אותן בכל גודל ולכל מטרה.

   להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו:
   053-633-0027

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   מהם הסוגים של מחיצות אקוסטיות?

   קיימים סוגים שונים של מחיצות אקוסטיות, אנחנו בחרנו את ה- 3 הנפוצים ביותר. 

   מחיצות זכוכית

   מחיצות אקוסטיות מזכוכית, הפכו לנפוצות מאוד במשרדים בעיקר בגלל 2 סיבות עיקריות. עיצוב המשרדים בשנים האחרונות בא לשדר שקיפות ואחדות ועל כן פחות נהוג לעצב משרדים עם קירות אטומים.

   אבל בואו נודה באמת, במבחן המציאות משרד גם צריך להיות סביבה סטרילית ושקטה, כזאת שאפשר לערוך בה שיחה ב-4 עיניים בלי לפחד שמישהו ישמע. היתרון השני של מחיצות הזכוכית זה המראה שלהן. אפשר לבחור שלל זיגוגים יפים ואקוסטיים, כאלו שיהיו גם יפים וגם יעילים. 

   YouTube video

   מחיצות בציפוי פורמייקה, מלמין וכו'

   אלו המחיצות המוכרות ביותר שיש בשוק ופותרות בעיקר שטחים גדולים שדורשים התייחסות אקוסטית מדויקת: אולמות אירועים, אולמות מופעים, בתי כנסת, אולמות ספורט, כיתות לימוד ועוד.

   מעבר לכך שניתן להתאים להן עיצוב בצורה קלה ונוחה, מדובר על מחיצות אקוסטיות יעילות, ניתן לייצר אותן לפי צורך וגודל וגם, אפשר לפרק אותן ולשנע אותן במידת הצורך.

   מחיצות מודולריות

   מחיצות שאינן קבועות, ניתן להזיז אותן לפי הצורך ובכל לשנות את החללים ומבנה החדר. דמיינו לעצמכם שיש לכם חלל לימודים. כל פעם גודל הכיתות משתנה ובכל יום יש כמות תלמידים שונה בשיעורים שונים. תחשבו כמה קל ונוח אם הייתם יכולים "להזיז את הקירות" ובכל בכל פעם לייצר את הסביבה שאתם צריכים.

   YouTube video

   מה עדיף מחיצות ניידות או מחיצות קבועות?

   השאלה האמיתית היא, מה הצורך שלכם? אם אתם מקימים משרדים ואתם יודעים שאתם הולכים להשאר שם זמן ממושך, יש לכם צורך לייצר חלל עבודה לכל מחלקה באופן שמצד אחד יעניק תחושה של ביחד ומצד שני ייתן לכל מחלקה את הסביבה והכלים לעבוד באופן יעיל וטוב. 

   לעומת זאת, אם אנחנו מגיעים לאירוע זמני, לדוגמא יריד שאתם עורכים והוא לפרק זמן מוגבל, או שאתם צריכים פתרון שתשתמשו בו מידי פעם אך לא באופן יומיומי, עדיף לכם להשתמש במחיצה ניידת. שתיהן מצויינות, מייצרות חלל בתוך חלל וגם מבודדות רעש, אין אחת שעדיפה על השנייה, הבחירה צריכה להיות נטו בגלל הצורך שלכם.

   פתרונות נפוצים

   האם אפשר לייצר מחיצות בהזמנה אישית?

   כמובן. המחיצות האקוסטיות שבעזרתן ניתן לייצר סביבות עבודה שונות, בתוך חלל משותף ותוך כדי לשמור על עיצוב יפה ומרשים. אחד מהיתרונות שהופכים אותן לפופולריות, זאת האפשרות לעצב בכל הצבעים, הסגנונות, הגדלים תוך שמירה על איכות גבוהה, מוצר יעיל ואקוסטי וכמובן, גם יפה.

   על מנת לייצר מחיצה בהזמנה אישית, מומלץ להתייעץ תחילה עם יועץ אקוסטיקה או מומחה, שיוכל לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה והיעילה ביותר, יעזור לכם לבחור בין מחיצה ניידת למחיצה קבועה ויעזור לכם לבחור את הדרך הנכונה.

    להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו:
    053-633-0027

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    כמה עולות מחיצות?

    עלות מחיצות משתנה בהתאם לגודל החלל, החומרים שמהם המחיצה עשויה, איכות האטימות והאקוסטיקה, עיצוב ועוד מגוון רחב של פרמטרים שיחד מרכיבים את עלויות העבודה. 

    YouTube video

    איפה משיגים מחיצות?

    אז החלטתם שמחיצות אקוסטיות זה בדיוק מה שאתם צריכים, אנחנו מבינים אתכם. כמו בכל תחום, גם כאן עדיף לקחת מקצוענים לעבודה. אם בסוף קבלת השירות לא תתקבל התוצאה הרצויה, גם תשלמו וגם לא באמת תקבלו את הפתרון אותו רציתם. 

    כדי להבין אקוסטיקה וחללים נדרש ידע ונסיון, חלל עם אקוסטיקה לא טובה הוא חלל שיהיה לא נעים לאנשים להיות בו, בין אם זה לקוחות, אורחים, תלמידים, שותפים עסקיים וכו'. בידקו שבעל המקצוע שלקחתם בעל ניסיון נדרש. בקשו לראות עבודות שביצע, תשאלו האם יש לו המלצות ואל תוותרו על הזכות שלכם לקחת את איש המקצוע הטוב ביותר.

    מחיצות אקוסטיות ניידות

    מחיצות אקוסטיות הן פתרון נהדר לשלל בעיות ואתגרים במגוון תחומים. כשאנחנו מסתכלים על המגזר העסקי, משרדים נפתחים, משתנים, נסגרים ונמכרים כל הזמן וזה לא באמת ריאלי בכל פעם לבנות ולשבור קירות. מחיצות אקוסטיות מציעות פתרון בדיוק לזה ומאפשרות לחלק חלל לכמה אזורים שונים תוך הענקת פרטיות מלאה.

    אם נתייחס לאולמות וחללים גדולים, המחיצות האקוסטיות מאפשרות ורסטיליות בחלוקת החלל ומאפשרת בכל פעם לחלק בצורה שונה. המחיצות האקוסטיות לא רק מאפשרות גמישות, הן גם שומרות על האקוסטיקה בחלל ובכך מייצרות "חדר", בתוך חלל גדול. חשוב לבחור באיש מקצוע מנוסה ובעל המלצות, על מנת להפוך את התהליך ליעיל ומדויק כדי שתקבלו את התוצאה הרצויה.

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום פתרונות האוקסטיקה. כל זאת בכדי לתת לכם את המידע המדוייק והעדכני ביותר.

    מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך