פתרונות אקוסטיים למשרד

  להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו:
  053-633-0027

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  העבודה במשרד משותף יכולה להיות נוחה יותר אם לכל אחד יהיה חלל פרטי שבו הוא יוכל להתרכז ולעבוד בצורה שקטה יותר. כדי לקבל את השקט הזה אין צורך לבנות לכל עובד משרד משלו אלא ניתן לנצל פתרונות אקוסטיים שונים שמיועדים למשרדים. כאן תקבלו סקירה מלאה על האפשרויות השונות העומדות לפניכם.

  בעיות אקוסטיקה במשרדים

  במשרדים או בחללי עבודה משותפים ישנה חשיבות רבה לאקוסטיקה טובה. מצד אחד המשרד צריך להיות מקום שבו ניתן לעבוד בצורה נוחה, מקום שמאפשר לכל עובד להתרכז במשימות שלו בלי הסחות דעת שונות מהסביבה. יחד עם זאת, ברור לנו שהמשרד אינו ספרייה והעובדים נמצאים בקשר אחד עם השני. 

  לא מעט משרדים סובלים מבעיות אקוסטיקה שונות שיכולות לבוא לידי ביטוי במספר אופנים: הפרעה שנגרמת כתוצאה משיחה בחלל החדר, גם אם השיחה לא נאמרת בקול רם. הדים מוחזרים מהקירות של המשרד ומשבשים את יכולת הריכוז בעבודה. בעיות אלו ועוד ניתנות לפתרון על ידי פתרונות אקוסטיקה למשרדים.

  YouTube video

  יתרונות של אקוסטיקה במשרד

  היתרון המרכזי של פתרונות אקוסטיקה למשרדים הוא בעובדה שהמשרד יכול להוות גם חלל עבודה שקט וגם מקום שבו ניתן לשוחח בלי לחשוש שהשיחה תפריע למישהו מהעובדים. בעזרת שימוש בחומרים הנכונים ותכנון נכון ניתן להגיע לתוצאות אקוסטיות מרשימות. בנוסף, ישנם פתרונות אקוסטיים שמאפשרים לנו לחלק באופן פיזי את המשרד וכך לייצר לכל עובד חלל עבודה פרטי.

  פתרונות אקוסטיים גם יכולים להועיל לכך שצלילים וקולות שיושמעו במשרד יהיו נעימים יותר לאוזן של השומעים. בנוסף, הם יכולים גם למנוע את ההד שמושמע במשרד משיחות שונות ורעש שנפלט ממכשירי חשמל שונים שפועלים בחלל המשרד. 

  גם מבחינה אסתטית ניתן לבחור מחיצות או תקרות דקורטיביות למשרד שלא רק ישפרו את האקוסטיקה בו אלא גם ייתנו למשרד מראה מרענן.

  סוגי פתרונות אקוסטיים למשרד

  הפתרונות האקוסטיים למשרד מתחלקים לשתי סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא מחיצות אקוסטיות. המחיצות הן מחיצות שאותן ניתן להתקין במשרד, כאשר קיימות מחיצות ניידות ומחיצות נייחות. המחיצות הנייחות קבועות במקומן והן פשוט מחלקות את המשרד באופן קבוע למספר חללי עבודה נפרדים, כאשר בין החללים השונים ניתן לייצר בידוד איכותי שלא יאפשר מעבר של רעשים ביניהם. 

  כמובן שלמחיצות הללו יש חיסרון מפני שלעיתים אנחנו רוצים להפוך את המשרד לחלל אחד גדול, בין אם עבור ישיבת עבודה משותפת או כל מטרה אחרת. לצורך זה ניתן לעשות שימוש במחיצות אקוסטיות ניידות שמותקנות על גבי מסילה ואתן ניתן לפתוח ולסגור בצורה מהירה וקלה בכל זמן שבו רוצים ליצור בידול בין החללים.

  תקרה אקוסטית למשרד

  ללא קשר לאפשרות של התקנת מחיצות, דרך נוספת לשיפור האקוסטיקה יכולה לבוא בצורה של תקרה אקוסטית למשרד. התקרה מיוצרת בצורה כזו שהיא לא מחזירה הדים של הקול מצד אחד, ומצד שני היא מאפשרת לשמוע בבירור את מה שנאמר בחלל החדר בעת ישיבת עבודה. 

  כאשר מושמעים יחד הרבה קולות, כמו למשל בזמן עבודה רגילה כאשר העובדים משוחחים זה עם זה, התקרה בנויה בצורה כזו שכל אחד יוכל לשמוע היטב את מי שמדבר איתו, ויחד עם זאת השיחות של העובדים לא יפריעו אחד לשני. 

  ההתקנה של התקרה אינה בהכרח קשורה להתקנה של מחיצות אקוסטיות אולם יחד הן יכולות ליצור סביבת עבודה אידאלית מבחינה אקוסטית. את התקרה האקוסטית מתקינים מתחת התקרה הרגילה, ואין צורך לבצע עבודות שיפוץ שיכולות לפגוע בתקרה המקורית של המבנה.

  YouTube video

  דרכים לשיפור אקוסטיקה במשרד

  כדי לשפר את האקוסטיקה במשרד יש עוד כמה דברים שכדאי לעשות מלבד כמובן תקרות ומחיצות מתאימות. אחד הדברים שיכולים להפריע מאוד במשרד הוא חלונות לא מתאימים, שמאפשרים חדירה של רעש מבחוץ. כדאי לבחור חלונות אטומים שבעת הסגירה שלהם אף רעש מבחוץ לא יחדור אותם. 

  גם בנוגע לדלת כדי להקפיד על דלת שבעת הסגירה שלה מונעת כניסה של רעשי רקע מטרידים. לעיתים במשרד יש קירות גבס בין חללי עבודה שונים, דבר שמאפשר מעבר רעשים. את הבעיה הזו ניתן לפתור על ידי חיפוי של הקירות בחומר מסוים שימנע את מעבר הרעש הזה. בנוסף, כדאי לוודא שאין מכשירי חשמל שונים בחלל העבודה שפולטים רעש בצורה לא סבירה.  

  חיפוי קיר אקוסטי למשרד

  כאשר בוחרים מחיצות אקוסטיות למשרד, מלבד החשיבות של בחירה במחיצות שמספקות בידוד איכותי, חשוב גם לבחור מחיצות שנראות בהתאם למשרד שבו אנחנו הולכים להציב אותן. עליכן לחשוב על המחיצות בדיוק כמו על קיר של המשרד, כיון שזה מה שהן הולכות להיות ולבחור אותן בצבע ובמראה שישתלב היטב עם המשרד הקיים.

  YouTube video

  מחיצות למשרדים

  מחיצות אקוסטיות למשרדים או חללי עבודה יכולות לשמש בתפקיד נוסף, בתור חציצה בין העובדים לבין חלל המשרד. בחללי עבודה משותפים ישנה חשיבות רבה לאפשר לכל עובד חלל עבודה פרטני, גם אם הוא לא מחזיק במשרד משלו. את החלל הזה ניתן להשיג באמצעות הצבה של מחיצות בין עמדות העבודה.

  המחיצות לא חייבות להיות אקוסטיות, וגם באמצעות מחיצות רגילות ניתן לייצר את ההפרדה הזו. עם זאת, למחיצות אקוסטיות יש יתרון כיון שהן לא רק מייצרות הפרדה פיזית אלא גם נותנות לכל אחד חלל עבודה שקט יחסית, שבו הוא לא יושפע מרעשי הרקע של המשרד. 

  לסיכום, פתרונות אקוסטיים למשרדים הם תנאי בסיסי להפיכה של המשרד לחלל עבודה נוח. הפתרונות המרכזיים הם מחיצות אקוסטיות שמאפשרות לייצר בידוד בין העובדים כך שכל אחד יוכל להרגיש שהוא נמצא במשרד משלו. בנוסף, ניתן להתקין במשרד תקרה אקוסטית שמונעת מעבר של רעשים והדים, ומאפשרת לשמוע בצורה ברורה יותר את מי שמדבר בזמן שאין רעשי רקע נוספים. 

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום פתרונות האוקסטיקה. כל זאת בכדי לתת לכם את המידע המדוייק והעדכני ביותר.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך