תקרת למלות

  להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו:
  053-633-0027

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  תקרת למלות – כולנו ראינו אותה ואולי גם שמענו את המושג 'תקרת למלות', אבל לא בטוח שידענו להבין מה זה בדיוק אומר. תקרת למלות היא מגמה חדשנית וחכמה של עיצוב חללים פונקציונלי ואסתטי, שניתן במגוון גדול של אפשרויות בחירה. יכול להיות שזה הפתרון המושלם בשבילנו? בשביל זה צריך להבין מה זה בדיוק תקרת למלות ומהם היתרונות הייחודיים לה.

  מהי תקרת למלות?

  תקרת למלות היא תקרה המורכבת מקורות מסודרות. סידור הקורות יוצר אפקט אקוסטי ואסתטי כאחד. האפקט הייחודי של כל תקרת למלות נוצר מסידור הקורות, הגדלים שלהן, פערי הגודל והעומק וגם החומר שממנו הלמלות מיוצרות. לכל אילו מתווספות אפשרויות אסתטיות שונות לעיצובים מגוונים כך שניתן לקבל סגנונות שונים של תקרות למלות. מה שמאפיין את כולן זה שיפור אקוסטי, ואמירה עיצובית מפתיעה ומרשימה.

  YouTube video

  היתרונות הבולטים של תקרת למלות

  לתקרת למלות יש מגוון יתרונות ושימושים, אך הבולטים שבהם הם:

  אסתטיקה מרהיבה

  המרקם הייחודי המפוספס של תקרת למלות יוצר רושם שקשה להתעלם ממנו. הוא תופס את העין, שונה, לא צפוי. בתוך האמירה העוצמתית הזאת אפשר עדיין ליצור מגוון אמירות עיצוביות. למשל, שינויים מחושבים במידות העומק של הלמלות (חלקן נמוכות יותר וחלקן הולכות ומתארכות או להפך), נוכל לקבל אפקט גלי של התקרה. זה יוצר הפתעה, חיכום, מראה אלגנטי, וגם תחושה דינמית של תנועה בחדר.

  לעומת זאת נוכל לבחור ליצור הבדלים בין מידות הרוחב של הלמלות ליצירת אפקט שונה לחלוטין אך לא פחות רב רושם! בכלל בתקרת למלות ניתן לקבל מגוון אפקטים שמדמים תנועה וזרימה. 

  נוכל לשלב בין הלמלות גופי תאורה שיחד עם ההבדלים בעומק (בין הלמלה והמרווח עד הלמלה שאחריה יש שטח עמוק) ייצרו אפקטים מרהיבים של אור בחדר! לבסוף נוכל לבחור לשלב בין תקרת למלות לתקרה רגילה, לקבלת ניגודים בין קינטיקה ורגיעה. זה כבר לא רק יפה, זה ממש יוצר את האווירה והתחושה בחדר. 

  YouTube video

  אקוסטיקה

  האפקט האקוסטי של למלות הוא היכולת שלהן לספוג אוויר ואנרגיות (כמו חום ורעש). אפקט זה יוצר יכולת בידוד אקוסטית: מתקרה שאינה אקוסטית (כמו בכל דופן שאינה אקוסטית) גלי הקול חוזרים באופן מלא, ההד הממושך יוצר עומס רעשים ופיזור שלהם. בתקרה אקוסטית חלק מגלי הקול נבלעים בתקרה, הקולות בחדר נעשים מובחנים וקצרים יותר והחדר שקט יותר. 

  כל זה משפר את איכות השהייה בחדר, בין אם זה חדר המתנה, משרד, חנות, או חדר מגורים. כדי לשפר עוד יותר את היכולת האקוסטית של תקרת למלות ניתן לבחור במגוון חירורים וניקובים בתצורות שונות. הניקוב מעלה את יכולת ספיגת הרעשים של הלמלות כי הוא יוצר חללים נוספים לבליעת הרעשים. 

  קל לשלב בתקרת למלות אמצעי תאורה מסוגים שונים, וכמו שציינו קודם לכן הם יוצרים אפקטים מדהימים של פיזורי אור דרך התקרה בה הם משולבים.

  יתרונות של תקרות פריקות 

  לתקרות למלות פריקות 2 יתרונות בולטים:

  1. עיצוב מרהיב בחלל שדואג גם לאקוסטיקה יעילה במיוחד.
  2. פרקטיקה במידה וישנן תעלות מיזוג אליהן טכנאים יצטרכו להגיע אליהן בעת התיקון.

  ממה מייצרים תקרת למלות?

  תקרת למלות מיוצרת ע"פ רוב מ- 2 חומרים עיקריים:

  1. מתכת
  2. עץ 

  גם המתכת וגם העצים ניתנים למגוון עיצובים מרהיבים. עם זאת, באופן בסיסי תקרת למלות מעץ נותנת מראה ואווירה טבעיים יותר לעומת תקרת למלות ממתכת שמשדרת מראה נקי ואלגנטי יותר. 

  תקרת למלות מתכת 

  בייצור תקרת למלות ממתכת משתמשים בשתי מתכות עיקריות: פח מגולוון או אלומיניום. לפעמים נערב בבחירת המתכת שיקולים אדריכליים, כך שעדיף להתייעץ עם איש מקצוע בכל הקשור לכך. ניתן לצבוע את הלמלות שעשויות מתכת בכל צבעי מניפת RAL. ההתקנה של למלות ממתכת פשוטה במיוחד.

  תקרת למלות עץ

  ניתן לייצר תקרת למלות מעצים שונים שנותנים גווני עץ שונים. מה שיפה בתקרת למלות מעץ זה הטקסטורות הבולטות שניתן ליצור מהן מכיוון הלמלות, הרווחים ביניהם והפערים בין הרווחים (למשל רווח שהולך וקטן ולהפך). תקרת עץ אורגנית מחזירה לנו באופן טבעי את האור בחדר וכך חוסכת בעלויות חשמל לתאורה. כמובן מדובר גם כאן בתקרה אקוסטית לכל דבר!

  תקרת למלות אלומיניום

  בגלל שהאלומיניום הוא אחד החומרים הזולים והגמישים ביותר לשימוש, הוא יכול להעניק מראה עיצובי לפי טעמו של הלקוח במחיר משתלם במיוחד! תקרות הלמלות מהאלומיניום יכולות להגיע באינספור עיצובים מדליקים שדואגים לחלל אקוסטי מבלי לבחול בעיצוב. 

  YouTube video

  תקרות למלות חדשניות במיוחד

  תקרות חדשניות במיוחד מבטיחות מספר טרנדים עיצוביים בכל הנוגע לעיצוב פנים והום סטיילינג:

  • מיקס אנד מאצ' – עולם המיקס אנד מאצ' מדבר על שילובים מפתיעים שיוצרים יופי ייחודי, תקרת למלות ניתנת ומתאימה במיוחד לשילוב עם אריחי תקרה אחרים (גבס , עץ או מתכת). הניגוד המרהיב שנוצר בין תקרת למלות מלאת תנועה ואווריריות לתקרה שטוחה ודוממת מבטיח אפקט אדיר וחוויה ויזואלית מסוגננת.
  • הגדרה מחדש של חללים – במילים אחרות, לצאת מהריבוע. אפשר לחבר למשל את תקרת הלמלות לחלק מהקיר, מה שיוצר תחושה שהתקרה ממשיכה ולא נגמרת במקום הצפוי לה. כשיוצאים מהריבוע שמחלק: קיר, תקרה, רצפה אפשר לגלות מגוון אפשרויות עיצוב שמגדירות מחדש את החלל בחדר.
  • אפקטים מרהיבים של תאורה – בתוך המראה המפוספס והדינמי של הלמלות ניתן לשלב גופי תאורה שישברו אותו או להפך, יתמכו בתנועה המרחבית הזאת. הכל לפי העניין והמטרה העיצובית.

  תקרת למלות איכותית משרתת צורך אסתטי, אקוסטי וגם פרקטי כאחד. שילוב היתרונות המיוחדים לתקרת למלות עם האפשרויות המגוונות שניתן ליישם בה, מסביר למה התקרה הזו כל כך פופולרית בטרנדים העיצוביים האחרונים. 

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום פתרונות האוקסטיקה. כל זאת בכדי לתת לכם את המידע המדוייק והעדכני ביותר.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך