יתרונות אקוסטיים של צמר סלעים

  להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו:
  03-330-2121

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כאשר אנחנו זקוקים לבידוד איכותי, קל משקל וחסכוני אשר יפחית את רעשי הסביבה החיצונית וישמור על ויסות אקוסטי בין חדר לחדר בתוך המבנה, צמר סלעים הינו פתרון מושלם. במאמר זה נבחן את יתרונותיו האקוסטיים של צמר הסלעים אשר הפך מועדף על מתקינים רבים. 

  צמר סלעים מופק מסלעי בזלת ועשוי סיבים דקיקים הניתנים לדחיסה. יתרונו הבולט של צמר הסלעים הינו עמידותו הגבוהה לחום ולכן בדרך כלל הוא משמש כחומר בידוד לצינורות לוהטים, גנרטורים או תנורי הסקה.

  צמר הסלעים הינו גם מבודד אקוסטי מצטיין ולכן הוא נפוץ מאד בבניית קירות, תקרות אקוסטיות מינרליות, מחיצות וגגות ומסייע לבלום ולצמצם רעשים ( מקדם בליעה גבו, במונחים מקצועיים ) חיצוניים למבנה או בין חדרים ותאים בתוכו. בדרך כלל משתמשים בצמר סלעים כאשר יש צורך בבידוד דו תכליתי – התרמי והאקוסטי גם יחד. 

  מקדמי בליעה

  על פי מבחני בליעה שנמדדו באמצעות אינטרפרומטר ( שיטת מדידה מדעית של גלים ) נקבעו בין התדירויות Hz 4000 עד Hz 125. במידה ויש צורך לוודא באופן מדויק את מידת הבליעה, דעו שכל מוצר צמר סלעים מגיע עם מידע אודות ביצועיו ביחס לעוביו באמצעות מדבקה המוטבעת על גביו. חשוב לזכור כי במידת הצורך ניתן לרבד מספר שכבות של צמר סלעים או לשלבו עם מוצרים נוספים כגון צמר זכוכית, הכל תלוי בצורך ובמטרה שלשמה הוא מיועד. 

  למי מתאים צמר סלעים דחוס

  צמר סלעים דחוס מתאים במיוחד למצבים שבהם יש צורך לשלב בין שני סוגי בידוד – תרמי ואקוסטי, בו זמנית. לדוגמא, באניה שבה יש מנועים מרעישים וחמים מומלץ להשתמש בבידוד מסוג צמר סלעים המסוגל לעמוד בטמפרטורה של עד 750 מעלות צלזיוס ובנוסף מהווה בידוד אקוסטי חזק הבולע את רעשי המנוע ובכך מאפשר לספנים סביבת עבודה בטוחה ונוחה.

  דוגמא נוספת היא תנורי הסקה רועשים במוסדות או בתי מלון באיזורים קרים. צמר הסלעים יבודד הן את הרעש והן את החום הרב הנפלט מן התנורים וצינורות ההסקה הלוהטים העוברים בקירות ומסיקים את החדרים, וימנע התפרצות שריפה. 

  צמר סלעים עטוף פלא״ב

  הפלא״ב, ראשי תיבות של פוליאתילן שאינו בוער, הינו חומר מעטפת יעיל וקל משקל אשר אינו מפריע לתכונות צמר הסלעים ומונע את נשירת הסיבים של הצמר. הסיבים עלולים לגרום לנזקים בריאותיים במגע ובנשימה ולכן מומלץ לעבוד עם צמר סלעים העטוף פלא״ב כדי להגן הן על המתקינים והן על משתמשי המבנה למקרה של חשיפה למוצר. 

  לבידוד אקוסטי מעולה או בידוד דו תכליתי, תרמי ואקוסטי בו זמנית, צמר סלעים הינו הפתרון המושלם, אידיאלי לבלימת רעש מנועים ותנורי הסקה ובו בזמן להגנה על הקירות והמבנה מפני החום עז הנפלט מהם ומצינורות ההסקה. צמר הסלעים מתאים לבידוד קירות, מחיצות וגגות של כל מבנה לכל מטרה.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך