יתרונות אקוסטיים של צמר זכוכית

  להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו:
  053-633-0027

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כאשר אנחנו זקוקים לבידוד איכותי, קל משקל וחסכוני אשר יצמצם חדירת רעשים בין חדרים ובין רעשי הסביבה החיצונית לתוך פנים המבנה, צמר זכוכית הינו הפתרון האידיאלי. במאמר זה נבחן את  יתרונותיו האקוסטיים של צמר זכוכית אשר הופכים אותו למועדף על מתקינים רבים. 

  צמר הזכוכית מיוצר מסיבי זכוכית דקיקים הנקראים פיברגלס אשר מאפשרים לו לבלום רעשים ביעילות רבה ( מקדם בליעה גבוה, בשפה מקצועית ) בקירות, גגות ומחיצות. ככל שצפיפות החומר עולה כך גם עולה יכולת ספיגת הקול, ולכן חשוב לדעת שאת צמר הזכוכית ניתן לדחוס בכמות גדולה על מנת להשיג צפיפות רבה יותר לאפקט אקוסטי חזק יותר. את צמר הזכוכית ניתן להשיג כשהוא חשוף או עטוף בגיזה שחורה או מעטפת הגנה וניתן לשלבו עם יריעות אלומיניום.

  מקדמי בליעה

  על פי מבחני בליעה שנמדדו באמצעות אינטרפרומטר ( שיטת מדידה מדעית של גלים ) נקבעו בין התדירויות Hz 4000 עד Hz 125. במידה ויש צורך לוודא באופן מדויק את מידת הבליעה, דעו שכל מוצר צמר זכוכית מגיע עם מידע אודות ביצועיו ביחס לעוביו באמצעות מדבקה המוטבעת על גביו. חשוב לזכור כי במידת הצורך ניתן לרבד מספר שכבות של צמר זכוכית או לשלבו עם מוצרים נוספים כגון צמר סלעים, הכל תלוי בצורך ובמטרה שלשמה הוא מיועד. 

  פתרונות אקוסטיקה לקולנוע ביתי

  מתי מתאים להשתמש בצמר זכוכית

  צמר זכוכית מתאים במיוחד לבידוד בין חדרים, תאים וקומות. מתאים במיוחד לבתי מלון, כיתות לימוד, קליניקות או משרדים ומותאם כדי לאפשר למידה איכותית, עבודה בסביבה מיטבית, ורוגע למטופלים. ניקח לדוגמא בית ספר למוסיקה הדורש שכל חדר יהיה שקט דיו כדי שכל תלמיד יוכל להתרכז בנגינתו מבלי שהתלמידים המתאמנים בחדרים הסמוכים יפריעו לו, דוגמא נוספת היא כיתות לימוד בבית ספר לחינוך מיוחד אשר משלב ילדים על הרצף האוטיסטי, הידועים ברגישותם לרעש וקולות חזקים הגורמים להם מתח נפשי. 

  לבידוד מושלם מפני רעשים בין חדרים או הסביבה החיצונית, צמר זכוכית הינו הפתרון האידיאלי. הוא נוח לשימוש, קל משקל וחסכוני, ניתן לדחוס ולרבד אותו להגברת אפקט הבידוד האקוסטי והוא מתאים במיוחד לבידוד קירות בין חדרים, מחיצות וגגות. צמר הזכוכית יאפשר לכל חדר בתוך המבנה פרטיות ושקט כדי לעבוד, ללמוד, לטפל במטופלים ולהקל לאנשים המתמודדים עם רגישות לרעש מסיבות שונות. 

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך