מחיצות הפרדה אקוסטיות לאולמות

  להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו:
  053-633-0027

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מחיצות הפרדה אקוסטיות, נועדו לאפשר לנו לחצוץ בין חללים שונים בצורה כזו שהרעש לא יעבור את המחיצה. באולמות, למחיצות הללו יש תפקיד חשוב שכן הן מאפשרות לבודד רעשים בין חלקים שונים של האולם, ולייצר בתוך אולם אחד מספר אולמות נפרדים. 

  כיום ישנם חומרים שונים שבעזרתם ניתן לבודד רעש בצורה טובה. החומרים נבדלים זה מזה במחיר, באיכות ובנראות שלהם. בבחירה של מחיצות לאולמות אירועים קיימות שתי אפשרויות, מחיצות קבועות ומחיצות ניידות.

  מחיצות קבועות

  מחיצות קבועות הן מחיצות שמקובעות לרצפה ולמעשה מחלקות את האולם בצורה קבועה למספר חלקים. התקנה של מחיצות כאלו מצד אחד מאפשרת לכם להתקין מחיצות חזקות ועבות, כאלו שיוצרות בידוד מרעש ברמה גבוהה. מנגד, כיון שהמחיצות קבועות הן לא מאפשרות לכם גמישות במקום שלהן, ובמקרים שבהם תרצו לעשות שימוש בכל האולם לאירוע אחד המחיצות יפריעו לכם.

  מחיצות ניידות

  מחיצות הפרדה ניידות מותקנות גם הן בצורה קבועה על מסילה, אולם בניגוד למחיצות הקבועות ניתן להזיז את המחיצות לאורך המסילה וכך להחזיר את האולם לגודלו הטבעי בעת הצורך. כדאי לבחור במחיצות שהפתיחה והסגירה שלהן מהירה ונוחה כדי שבכל זמן תוכלו לפתוח או לסגור אותן במהירות.

  YouTube video

  בחירה של מחיצות שמתאימות למראה של האולם

  לאור העובדה שבאולמות נערכים בדרך כלל אירועים, ישנה חשיבות גם לנראות של המחיצה האקוסטית ולא די בכך שהמחיצה רק מבודדת רעש. כיום תוכלו למצוא מגוון רחב של מחיצות הפרדה אקוסטיות שגם מבחינה דקורטיבית ישתלבו היטב בנוף של האולם. 

  חשוב לזכור שמה שמבודד את הרעש הוא החומר הפנימי של המחיצה, ולכן יש לתת את הדגש על בחירה של מחיצה מחומר מתאים. בשלב השני יש לבדוק התאמה של המחיצות מבחינה אסתטית לאולם שבו אתם מתכננים להציב אותן.  

  איכות הבידוד

  המחיצות נבדלות זו מזו גם באיכות הבידוד מרעש שהן מעניקות לנו. כמובן, איכות הבידוד שנדרשת בחלל עבודה משותף אינה דומה לזו שנדרשת בהפרדה שבין אולמות אירועים. לאור זאת, יש לבחור את המחיצות בהתאם לשימוש שאותו אתם מתכננים לעשות בחלל שבו המחיצות נמצאות. באולם שמשמש כחלל עבודה משותף ולא כמקום לאירועים ניתן לעשות שימוש בבידוד ברמה פחותה יותר.

  את החומר יש לבחור על פי מספר הדציבלים שאותם אנחנו מנסים לסנן. חשוב לדעת מראש מה סוג האירועים שאמורים להיערך באולם וכך להתאים את חומר הבידוד הנדרש. אם הרעש לא חזק מדי אפשר לעשות שימוש בחומרי בידוד זולים. 

  שימושים למחיצות אקוסטיות

  מלבד היכולת לערוך מספר אירועים באותו מקום כאשר מה שמפריד בין האירועים אלו מחיצות אקוסטיות, המחיצות גם מאפשרות לקבל חלל קטן יותר במקרה שהוא מספיק לעריכת האירוע המבוקש, וכך לא צריך לעשות שימוש במערכות הגברה כיון שהשטח שבו נערך האירוע מותאם מלכתחילה למספר המשתתפים.

  YouTube video

  מחירון של מחיצות אקוסטיות

  המחיר של המחיצות נקבע על פי מספר פרמטרים. הדבר הראשון הוא כמובן מספר המחיצות והשטח שהן צריכות לחצוץ. מרכיב נוסף הוא מנגנון ההזזה של המחיצות. כאשר מדובר על מחיצות ניידות ישנן אפשרויות שונות למנגנון הזזה של המחיצות, וככל שהמנגנון משוכלל יותר הוא יהיה יקר יותר. מצד שני זכרו שחשוב שיהיה לכם נוח לפתוח ולסגור את המחיצות.

  מרכיב נוסף שמשפיע על המחיר הוא כמובן החומר שממנו המחיצות עשויות. כאמור, ישנם חומרי בידוד שונים ואיכות הבידוד שהם מספקים אינה זהה. לאור זאת גם המחיר של החומרים שונים לא שווה. הדבר האחרון הוא הנראות של המחיצות. עבור מחיצות דקורטיביות, שהן בדרך כלל אלו שמתאימות יותר לאולמות אירועים תאלצו לשלם יותר כסף.

  בחירה נכונה של מחיצות אקוסטיות לאולם אירועים מאפשרות לכם להנות ממספר חללים באותו אולם, בלי שאירוע באחד מהם משפיע על החללים האחרים. הקפידו לבחור מחיצות שמספקות לכם בידוד הולם מהרעש, וכמובן אל תתפשרו על המראה של המחיצות לאור העובדה שהמחיצות מוצבות באולם אירועים. 

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום פתרונות האוקסטיקה. כל זאת בכדי לתת לכם את המידע המדוייק והעדכני ביותר.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך